Giriş

Tablokent Aydın Güzelhisar vergi dairesine 8830307783 vergi no ile kayıtlıdır.

Tablokent , Site ve Uygulamasına gelen ziyaretçilerin gizlilik haklarına saygı göstermeyi taahhüt eder. Bu Gizlilik Bildirimi, Siteyi veya Uygulamayı ziyaret ettiğinizde, bizden Ürünler satın aldığınızda veya başka bir şekilde kişisel verilerinizi bize verdiğinizde sizinle ilgili kişisel verileri nasıl topladığımızı, sakladığımızı ve kullandığımızı açıklamaktadır. Sizden topladığımız kişisel veri türleri, kişisel verilerinizi nasıl kullandığımız ve kişisel verilerinizin kullanımımızı kontrol etmek için sahip olduğunuz haklar hakkında size ayrıntılar sağlar. Bu Gizlilik Bildiriminde kullanılan sözcükler, Tablokent Kullanım Koşullarında kendilerine atfedilenlerle aynı anlama sahiptir .

Sizin hakkınızda hangi kişisel bilgileri topluyoruz?

Tablokent erişip dolaştığınızda, Tablokent bir Hesap açtığınızda veya Tablokentden bir Ürün satın aldığınızda, sizinle ilgili aşağıdaki kişisel verilerin bir kısmını veya tamamını toplayabiliriz:

 • bir kullanıcı adı ve şifre;
 • isim, doğum tarihi
 • fatura ve teslimat adresleri, e-posta adresi ve telefon numaraları;
 • Ödeme Yöntemi (genellikle kredi kartı veya banka kartı) ayrıntıları;
 • Resimleriniz ve diğer Kullanıcı İçeriği;
 • Tablokent ile ve Tablokent yazışmalar;
 • Tablokent iletişim alma tercihleriniz;
 • Tablokent kullanımınız ve tarama ve çevrimiçi satın alma etkinlikleriniz hakkında bilgiler; ve kimliğinizi doğrulamak için göndermenizi isteyebileceğimiz ayrıntılar.

Bu kişisel verilerin bir kısmını, bilgilerinizi bize iletmek için onayınızı almış üçüncü şahıslardan da toplayabiliriz.

Hizmetlerimizden bazılarından yararlanmak için, bize üçüncü bir tarafın kişisel bilgilerini vermeniz gerekebilir (örneğin, kendilerine hediye olarak bir Ürün göndermek istiyorsanız adı ve adresi). Bu bilgileri, bilgilerin sağlandığı Hizmetleri sağlamak dışında hiçbir şey için kullanmayacağız.

Adınızı ve soyadınızı, ürün satın aldığınız fotoğraf sahipleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, seçilen üçüncü taraflara ifşa edebiliriz. Bunun amacı, Ürünleri onlardan satın alan üçüncü şahıslar tarafından bir kayıt tutulabilmesidir. Bu verilerin ifşasını kabul etmeniz, Hizmetlerimizi kullanmanızın bir koşuludur.

Kişisel bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?

Kişisel verileriniz tarafımızdan toplanacak, işlenecek, saklanacak ve kullanılacak ve iştirakimiz ve / veya bağlı şirketlerimize ve bizimle sözleşmeli olarak hareket eden diğer veri işleyicilerimize aktarılacak ve işlenecektir.

Tablokente kaydolduğunuzda ve hüküm ve koşullarımızı kabul ettiğinizde, Tablokente izin veren belirli verileri işlememiz gerekir:

 • Anlaşmamıza uygun olarak size Tablokent hizmetini sunmak;
 • sizin tarafınızdan seçilen kişiselleştirilmiş Ürünler oluşturmak için;
 • Hesabınızı ve Ürün satın alımlarınızı sizinle ilişkilendirmek ve kimliğinizi doğrulamak için;
 • bizimle şifrelenmiş bir Ödeme Yöntemini saklamayı seçerseniz, bir sipariş verdiğinizde bu Ödeme Yöntemini sizinle ilişkilendirmek;
 • Tablokentin özelliklerini (arama işlevi ve teklifleri dahil) size göre uyarlamak;
 • Ürünler için yaptığınız ödemeleri işleme koymak için;
 • Tarafımızca görevlendirilen üçüncü taraf teslimatçılar tarafından teslim edilmek üzere Ürün siparişinizi iletmek için;
 • müşteri desteği sağlamak ve müşteri deneyiminizi geliştirmek için;
 • satın aldığınız ürün veya hizmetlerle ilgili olarak sizinle e-posta ve mobil iletişim (metin (SMS) ve “push” bildirimi gibi) yoluyla iletişim kurmak için.

Bize sorun olmadığını söylediyseniz (veya bir satın alma işleminden sonra yapmamamızı istemediyseniz), ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz ürünler veya hizmetler hakkında bilgi vermek için sizinle iletişim kurmak isteriz. Bu izni istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

Meşru ticari nedenlerle verilerinizi, ilgi alanlarınızı, demografinizi ve diğer faktörleri ayırt etmek için sizinle ilgili tuttuğumuz verileri analiz etmek ve üçüncü taraflarca tutulan verilerle birleştirmek gibi müşteri memnuniyeti ve müşteri deneyimini iyileştirme amaçları için de işleyeceğiz. ve sonuç olarak sizin için en büyük değere sahip olması muhtemel mal ve hizmetleri sunmak. Bu verileri ayrıca dolandırıcılık ve diğer suçların önlenmesi ve tespiti ile bağlantılı olarak da kullanırız.

Bizimle bir Ödeme Yöntemini saklamayı seçerseniz, bu Ödeme Yöntemi aslında Tablokentin kendisi tarafından saklanmayacak, bunun yerine bizimle sözleşme kapsamında bir ödeme hizmeti sağlayıcısı tarafından saklanacaktır. Saklama ödeme hizmeti sağlayıcısının, Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardına (PCI DSS) uyması gerekecektir. Tablokent siparişiniz için ödeme yapmak üzere depolanmış bir Ödeme Yöntemini kullanırken, saklanan Ödeme Yönteminizin ayrıntılarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için belirli tekniklerin kullanılacağını unutmayın. Örneğin, ödeme kartı numarasının tamamı sizin tarafınızdan görülemeyecektir (tipik olarak, son dört hane hariç tümü maskelenecektir) ve belirli bilgileri sağlamanız istenecektir (bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir CV2 kartı gibi) Bu Ödeme Yöntemini kullanmaya devam etmek için güvenlik numarası gerekecektir).

Bir Ürün siparişi verirken vermeniz gereken telefon numarası, siparişinizi teslim eden kişiye verileceğini ve teslimat sürecine yardımcı olmak için siparişinizin ambalajında ​​görünebileceğini unutmayın.

Tablokent kullanımınız hakkında otomatik olarak anonim bilgiler topluyoruz. Örneğin, Tablokent’in hangi bölümlerine eriştiğinizi, hangi web tarayıcısını kullandığınızı ve Tablokent’e bağlandığınız web sitesini otomatik olarak günlüğe kaydedebiliriz. Bu bilgilerin hiçbirinden tanımlanamazsınız. Tablokent kullanımıyla ilgili istatistikleri derlememize ve Tablokent ve reklamların özelliklerini size daha doğru bir şekilde hedeflememize yardımcı olur.

Kişisel verilerinizin ifşa edilmesi

Yan kuruluşlar ve / veya bağlı şirketler ve veri işleyiciler (teslimatçılar ve ödeme hizmeti sağlayıcıları dahil) dışında hiçbir kişisel verinizi bizimle sözleşme kapsamında ifşa etmeyeceğiz. Hizmetimizi sunmamızı sağlamak için, verileri aşağıdaki organizasyon kategorileriyle paylaşıyoruz:

 • bilgi teknolojisi (donanım ve yazılım) şirketleri;
 • ödeme işleme şirketleri;
 • teslimat ve kurye hizmetleri;
 • dolandırıcılık önleme şirketleri;
 • reklam ve pazarlama hizmetleri şirketleri;

Verilerinizi, izniniz olmadan diğer organizasyon kategorileriyle paylaşmayacağız:

 • yasal olarak bunu yapmaya hakkımız vardır (örneğin, bir mahkeme emri uyarınca veya suç veya dolandırıcılığın önlenmesi veya tespiti amacıyla);
 • Kullanım Koşullarımızı ve taraf olduğunuz diğer sözleşmeleri uygulamak veya uygulamak ya da haklarımızı, mülkümüzü, güvenliğimizi, müşterilerimizi veya diğerlerini korumak istiyoruz.

Pazarlama tercihleri

Siz internette gezinirken ilginizi çekebilecek ürünleri size göstermek için reklam ve pazarlama hizmetleri şirketlerini kullanıyoruz. Bu, pazarlama tercihlerinize veya web sitelerimizdeki çerezleri kabul etmenize bağlıdır.

Size doğrudan Tablokent siparişleriniz ve satın alma işlemlerinizle ilgili hizmet mesajları (sipariş ve gönderim onay e-postaları gibi) ve Kullanım Koşullarımızdaki değişiklikleri veya Kullanım Koşullarımız kapsamında uyguladığımız politikaları size bildiren e-postaları göndereceğiz. Hizmetimizden memnun kalmanızı sağlamak için pazar araştırması e-postaları da göndereceğiz.

Size ayrıca süresi dolmak üzere olan bir krediyi, kullanmadığınız fotoğrafları, sepetinizde bıraktığınız öğeleri veya bir satın alma işleminin ardından hatırlatmak için e-postalar gönderebiliriz. Sağlanan bağlantıyı kullanarak bu e-postalardan vazgeçebilirsiniz.

Ayrıca size teklifler, yeni Ürünler ve ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer şeyler veya genel olarak Photobox müşterileri hakkında bilgi sağlayan posta yoluyla iletişimler gönderebiliriz. Posta iletişimimizle ilgili tercihlerinizi buradan bize bildirebilirsiniz.

Veri saklama

Hesabınıza 1 yıl boyunca giriş yapmadıysanız, kişisel bilgileriniz ve tüm fotoğraflar silinecektir. Veri saklama politikamıza uygun olarak vergi, dolandırıcılıkla mücadele ve diğer amaçlar için diğer minimum verileri saklarız.

Haklarınız

AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği 2016/679 (GDPR) uyarınca, verileriniz üzerinde kullanabileceğiniz bir dizi hakka sahipsiniz. Haklarınız:

 • verilerinizin bir kopyasını ücretsiz olarak alma hakkı (Konu Erişim İsteği olarak bilinir);
 • başka bir sağlayıcıya verilebilecek elektronik formatta belirli verileri alma hakkı (taşınabilirlik talebi);
 • yanlışsa verilerin düzeltilmesini sağlama hakkı;
 • belirli durumlarda işlemeyi durdurmamızı veya işlemeye itiraz etmemizi isteme hakkı;
 • belirli durumlarda verileri silmemizi isteme hakkı;
 • İşlememiz için yasal dayanak olduğunda herhangi bir zamanda onayı geri çekme hakkı.

Üçüncü taraf sitelere bağlantılar

Sitemiz zaman zaman üçüncü şahısların web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu web sitelerinden herhangi birine giden bir bağlantıyı izlerseniz, lütfen bu web sitelerinin kendi gizlilik politikalarına sahip olduğunu ve bu web siteleri veya politikaları için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmediğimizi unutmayın.

Güvenlik

Kişisel verilerinizin yetkisiz veya hukuka aykırı olarak işlenmesine ve kişisel verilerinizin kazara kaybolmasına veya yok olmasına veya zarar görmesine karşı koruma sağlamak için önemli teknik ve organizasyonel önlemler alıyoruz. Sitemiz tarafından uygulanan önlemlerin, güvenlik sorunları olasılığını ilgili veri türüne uygun bir düzeye düşürdüğüne inanıyoruz.

Kullanıcı veritabanımızı korumak için güvenlik önlemlerimiz mevcuttur ve bu veritabanına erişim dahili olarak kısıtlanmıştır. Ancak, çevrimiçi ortamda güvende kalmaya yardımcı olmak için hepimizin yapabileceği şeyler var:

 • hiç kimsenin Hesabınız aracılığıyla Tablokent’i kullanmadığından emin olun;
 • Tablokent Hesabınızı kullanmadığınız zamanlarda kapatın veya hesabınızdan çıkın;
 • şifrenizi veya diğer erişim bilgilerinizi gizli tutun;
 • çevrimiçi kullandığınız farklı hizmetler için farklı parolalar kullanın;
 • Yazılımınızın en güncel sürümlerini kullandığınızdan emin olun.

Aldatıcı e-postalar

Hesabınızın veya Ödeme Yönteminizin ayrıntılarını e-posta veya mobil iletişim yoluyla onaylamanızı asla istemeyeceğiz. Böyle bir iletişim alırsanız, lütfen yanıt vermeyin.

Bu bildirimdeki güncellemeler

Bu Gizlilik Bildirimi en son 10 KASIM 2020’de güncellenmiştir. Bu bildirimdeki değişikliklerden haberdar olmak için lütfen düzenli olarak kontrol edin.

Bize Ulaşın

Bu Gizlilik Bildiriminin herhangi bir yönüyle ilgili olarak bizimle iletişime geçmek isterseniz, burayı tıklayın .

Çerezler

Çerez kullanımımız hakkında bilgiler

Web sitemiz sizi web sitemizin diğer kullanıcılarından ayırmak için tanımlama bilgileri kullanır. Bu, web sitemize göz attığınızda size iyi bir deneyim sunmamıza yardımcı olur ve ayrıca sitemizi geliştirmemizi sağlar. Tarayıcınız çerezlere izin verecek şekilde bu siteyi ziyaret ederek veya kullanarak, aşağıda belirtilen amaçlarla çerez kullanmamıza izin vermiş olursunuz.

Çerez, tarayıcınızda veya bilgisayarınızın sabit sürücüsünde sakladığımız küçük bir harf ve sayı dosyasıdır. Çerezler, bilgisayarınızın sabit diskine aktarılan bilgileri içerir.

Tablokent’ten tam olarak yararlanmak ve belirli kişiselleştirilmiş özelliklerden yararlanmak için bilgisayarınızın, tabletinizin veya cep telefonunuzun çerezleri kabul edecek şekilde ayarlanması gerekecektir.Tablokent web sitesi (diğer birçok alışveriş web sitesi gibi) tanımlama bilgileri engellendiğinde çalışmayacaktır.

Çerezleri Yönetmek

Tarayıcınızda, tüm veya bazı çerezlerin ayarını reddetmenize izin veren ayarı etkinleştirerek çerezleri engelleyebilirsiniz. Ancak, tüm çerezleri (temel çerezler dahil) engellemek için tarayıcı ayarlarınızı kullanırsanız, sitemizin tamamına veya bir kısmına erişemeyebilirsiniz.

İşte bunu nasıl yapacağınız:

Google Chrome

 • Ayarlar menüsünde, sayfanın altındaki ‘gelişmiş ayarları göster’i seçin.
 • Gizlilik bölümünde ‘içerik ayarları’ düğmesini seçin.
 • Daha sonra görünen sayfanın üst bölümü size çerezlerden bahseder ve istediğiniz çerezleri ayarlamanıza izin verir. Ayrıca, halihazırda depolanan çerezleri temizlemenize de olanak tanır.

Mozilla Firefox

 • Araçlar menüsünde, ‘seçenekler’i seçin (MAC kullanıcıları, Firefox menüsüne gidin ve’ tercihler’i seçin)
 • Seçenekler kutusundaki gizlilik sekmesini seçin.
 • Açılır menüden “geçmiş için özel ayarları kullan” ı seçin. Bu, tanımlama bilgileri seçeneklerini getirir ve bunları onay kutusunu tıklayarak etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Internet Explorer 6+

 • Araçlar menüsünde, ‘İnternet seçenekleri’ni seçin.
 • Gizlilik sekmesini tıklayın.
 • Yerleştirilecek tanımlama bilgilerinin sayısını kontrol etmenizi sağlayan altı ayara sahip bir gizlilik ayarları kaydırıcısı göreceksiniz: Tüm Tanımlama Bilgilerini Engelle, Yüksek, Orta Yüksek, Orta (varsayılan düzey), Düşük ve Tüm Tanımlama Bilgilerini Kabul Et.

Safari tarayıcısı

 • Ayarlar menüsünde / Safari menüsünde ‘tercihler’ seçeneğini seçin.
 • Gizlilik sekmesini açın.
 • ‘Çerezleri engelle’ bölümünden istediğiniz seçeneği seçin.

Diğer tüm tarayıcılar

Çerezleri diğer tarayıcılar üzerinden nasıl yöneteceğiniz hakkında bilgi için lütfen belgelerinize veya çevrimiçi yardım dosyalarınıza bakın.

Çerezleri devre dışı bırakırsam ne olur?

Bu, hangi çerezleri devre dışı bıraktığınıza bağlıdır, ancak genel olarak Sitemiz çerezler kapalıysa düzgün çalışmayacaktır. Özellikle, çerezler devre dışı bırakılırsa, Ürün satın almanızın engellenebileceğini unutmayın.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU‘NA UYGUNDUR.

Ten questions about ordering drugs from internet retailer

Open chat
Whatsapp İletişim Hattı